16. května 2017
 | 
Foto: Sally Hansen, archiv značek
Vsadit na tenhle postup se vám vyplatí. Celý týden se budete kochat nádherně nalakovanými nehty – bez oloupaných konečků!

Než začnete:
Pokud máte na nehtech ještě starý lak, namočte vatový tampon do odlakovače a drápky jím přetřete. Zbavíte se zbytků nánosu a zároveň nehty odmastíte, takže se nový lak nebude tak lepit.

Lakování krok za krokem:
1. Nejprve naneste vrstvu podkladového laku, má mírně lepkavou strukturu, takže vrchní nátěr na něm pak lépe ulpí a barva nebude stékat.
2. Po zaschnutí podkladu přetáhněte nehty dvěma vrstvami barevného laku. Před každým malováním otřete štětec o vnitřní hranu lahvičky, abyste nevytvořila příliš silný nátěr; snadno by se v něm tvořily vzduchové bubliny, rýhy a další nedokonalosti.
3. Aby se vám ruka, kterou si malujete, ani nehnula, opřete prsty o stůl. Barvu nanášejte jen třemi tahy – nejprve na střed nehtu, pak na strany. Nehrozí tak, že potřísníte kůžičku.
4. Až lak zaschne, špičky nehtů přetřete ještě jednou vrstvou navíc, aby se předčasně neodlupovaly. Pozor ale, aby nátěr nebyl příliš silný, takže by nesplynul se spodními vrstvami. Štěteček natočte kolmo k nehtu a zlehka přetáhněte hranu tenkou a rovnoměrnou vrstvou barvy.
5. Naneste svrchní lak, který zpevní a rozzáří nátěr. Poté obě ruce asi dvě minuty fénujte horkým vzduchem, aby se z laku odpařila rozpouštědla, a na závěr je tři minuty vysoušejte ještě na studený režim. Lak se dokonale zpevní a bude se nehtů držet!

Když se nátěr odloupne
Kápněte si odlakovač na bříško ukazováčku a jemně jím přetřete poškozený nehet, srovnáte tak povrch laku a zaoblíte přechod. Pak drápek znovu přemázněte barvou.