9. dubna 2018
 | 
Foto: Archiv značek
Že uhlí nepatří ke kráse? Právě naopak - dokáže udržet pleť čistou, vybělit zuby i udržet zdravé vlasy. Zkuste ho také!

Co to je?

Aktivní rostlinné uhlí je kosmetice hit – často ho najdete také pod názvem charcoal. Najdete ho v krémech, maskách, čisticích houbičkách, peelingu, ale také v zubních pastách. Proč je teď tak oblíbené? Je to ingredience,  která se získává tepelnou úpravavou ze dřeva nebo ze skořápek ořechů. Černá přírodní látka totiž skvěle umí detoxikovat, působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jako magnet působí na nečistoty, maz, bakterie, takže se také používá jako skvělý prostředek k vnitřní detoxikaci.

Pro koho?

Po kosmetice s aktivním uhlím byste měla sáhnout vždy, pokud cítíte, že vaše pokožka potřebuje hloubkově vyčistit. Aktivní uhlí si poradí s mastnou, nečistou nebo aknózní pletí. Působí v hloubce, váže na sebe mastnotu, avšak k pleti je šetrné, účinné a nezatěžuje ji. I pokud nemáte s pletí problémy, tak například čistící masku nebo peeling s aktivním uhlím doporučujeme čas od času si vždy naordinovat. Pleť bude zářivější.

Vnitřní očista

Tabletky aktivního uhlí nejsou ničím novým. Určitě na žaludeční nevolnosti znáte černé živočišné uhlí. Toto působí podobně, ale je čistě rostlinné. Navazuje na sebe toxiny a všechny škodlivé látky, proto tělo účinně čistí zevnitř, takže při problematické pleti je vhodné s mím kombinovat jak kosmetiku, tak jídlo. Aktovní uhlí seženete v lékárnách v prásšku. Lze přidat třeba do smoothie nebo ho zmíchat do džusu. V Americe na něho přísahá nejedna slavná hvězda a tak tuto ingredienci najdete také v nabídce drinků podniků se zdravou výživou.