2. dubna 2018
 | 
Foto: Archiv značek, Shutterstock.com
Stále hledáte nové a nové přípravky, díky kterým budete snadno krásnější? Zkuste "houbičkovou" kosmetiku. Funguje!

Asiatky jsou expertky na dokonalou pleť, vždyt tam je bechybná tvář tou nejvyšší známkou krásy. Proto i většina „houbiček“ přišla právě od nich:

Pro čistou a zářivou pleť: Konjac houbičky

Tento skvělý a jednoduchý způsob čistění pleti k nám přišel z Koreji. Jedná se je 100 % přírodní malou kulatou houbičku, která je vyrobená z houby Konjac. Houbiček je několik druhů a jsou každá určená na jiný druh pleti. Obsahují například zelený čaj, červený jíl nebo aktivní uhlí. Houbičku jen stačí namočit ve vodě a bez jakéholiv přípravku s ní jemně umýt obličej. Houba skvěle čistí a přitom pleť jemně exfoliuje, takže je pak zářivá a jemná. Neznamená to ale, že by houba odlíčila celodenní make-up. Hodí se spíše na závěrečné dočistění pleti nebo na ranní čištění.

Na snadné líčení: Líčící houbičky

Jak jednoduše a bez fleků nanést make-up a třeba i korektor? Speciálními vejčitými houbičkami, které širší stranou nádherně a rovnoměrně nanesou make-up, špičkou se dostanetete do méně dostupných míst  – jako např. pod oči, k nosu. Průkopníkem v těchto houbičkách byla značka Beauty Blender, kterou vytvořili profesionální vizážisté a která je i hodně kopírovaná. Originál je ale originál. A pozor! Důležité je také  houbičky pravidelně čistit, aby nedráždily pleť, usazují se v nich totiž bakterie a nečistoty.

Na přirozený make-up: Cushion houbičky

Make-up by měl být podle Asiatek bezchybný, avšak přirozený. A přesně to dělá „cushion“ kosmetika, zejména make-upy. Fungují velmi jednoduše. Tekutější make-up je napuštěný v houbičce, kde pak jinou houbičkou, podobně jako u razítka, líčidlo nanášíte jemnými doteky na pleť. Výhodou je, že make-up je tak nanesený bez fleků a můžete si i sami regulovat krytí. Podobné to je i s cushion tvářenkami. Vypadají tak přirozeně!