13. ledna 2019
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Zima dává vlasům pěkně zabrat. Naštěstí se s tím dá mnoho dělat!

Také máte pocit, že v zimě váš účes vypadá úplně jinak, než v létě? Aby ne – i na vlasy působí chladné počasí, mráz, nošení čepic a spousty oblečení. Proto jim dopřejte pravidelnou a cílenou péči.

Pozor na mytí

Chovejte se k vlasům, jako ke své pleti. I mytí by mělo být jemné. Proto si vybírejte ne příliš agresivní šampony, ale hydratační, které vlasovému vláknu dodají ztracenou vlhkost a také nedráždí vlasovou pokožku. Nepoužívejte na mytí příliš horkou vodu, ta vysušuje.

„Okyselte“ vlas

Nezní to zrovna nijak vábně, ale je to jedna z nejdůležitějších věcí pro vlasy. Když je umyjete, rozevře se vlas jako šiška. Pokud na něho nepoužijete následnou péči – kondicionér nebo masku, bude „otevřený“ – tím pádem matný, vlasy se budou cuchat a budou náchylnější k poškození. Péče po mytí má kyselejší pH, proto vlasové kutikuly zase uzavře a vlas uhladí. Tím pádem vypadá zdravěji, je více lesklý a také flexibilnější.

Pořiďte si vlasový krém

I vlas, ač se zdá, že není živý, potřebuje krém. Tyto speciální přípravku se používají po mytí a po vymytí kondicionéru do konečků a délek. Skvěle ochrání vlas před teplem z fénu a také vytvoří ochrannou lipidickou bariéru proti chladu. Výhodou krémů na vlasy je, že je můžete používat denně, i na suché vlasy.