23. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Toužíte po dlouhých vlasech, ale máte pocit, že nikdy nenarostou, protože musíte stále stříhat konečky? Víme, co s tím:

Pozor na česání

Roztřepené konečky vlasů můžou být způsobené neustálým mechanickým třením o oblečení, ale hlavně nešetrným rozčesáváním – jak suchých, tak mokrých vlasů. Zvlášt po mytí, jsou vlasy velmi křehké a zranitelné. Proto je rozčesávejte velmi opatrně. Vždy byste měla po šamponu použít kondicionér. Ten vlasy uhladí a půjdou od sebe lépe oddělovat. Skvěle a jemně vlasy rozčeše speciální kartáč Tangle Teezer Splash. Netrhá je, ale šetrně odděluje.

Vyživujte zevnitř

Na vzhledu vlasů má podíl také výživa. Do svojí stravy proto přidejte více zinku, vitamínů skupiny B a také biotin. Bohatým zdrojem přírodního zinku jsou dýňová a slunečnicová semínka, luštěniny a listová zelenina. Ideální je proto zeleninový salát ochucený semínky.

Regenerujte

Suché konečky potřebují každodenní výživu. Pokud jsou velmi narušené, nechejte si je zastřihnout a pak si do nich aplikujte výživné sérum nebo speciální vlasový krém. Před mytím také pomůže, stejně tak, jako to dělají ženy v Indii, aplikovat do suchých vlasů kokosový olej. Nechat působit a pak si vlasy umýt. Malé množství kokosového oleje můžete dát i místo séra na konečky. S množstvím ale šetřete.