2. května 2018
 | 
Foto: Archiv značek, Shutterstock.com
Je každý deštík nebo vlhké počasí pro vaše vlasy pohromou? Lítají si, kam chtějí, jsou jako koudel a nedrží tvar? Zkuste tyto triky:

Problémy s krepatými vlasy postihuje zejména ženy s jemnými vlasy, jejiž vlasové vlákno není úplně rovné, ale mírně zvlněné. Vlhkost ve vzduchu zapřičiní, že se vlas začne vracet do svého původního tvaru, takže výsledkem je na hlavě chaos. Krepatost se také může objevovat u suchých vlasů, problémy s tím mají i holky s kudrantými vlasy.

Dejte vlasům napít

Tyto typy vlasů potřebují hlavně hydrataci, nikoliv regenerační přípravky, které je zbytečně zatěžují a tak těžknou. Používejte hydratační šampon i hydratační kondicionér, nejlépe oba z jedné řady. Nebojte se ani bezoplachových hydratační kondicionérů a mlék, které vlasy uhladí a narovnají.

Zázračné teplo

Tvar kroutících se vlasů skvěle tepelně narovná vyfoukání fénem s iontovou technologií ( ta je k vlasům šetrná a zanechá ve vlasovém vlákně dostatek hydratace). Nebo zkuste vlasy vyžehlit – buď klasickou vlasovou žehličkou nebo narovnávacím kartáčem. Je velmi snadný na použití i pro „nešikovné“. Stačí si jím jen vlasy pročesat. Pokud však používáte tyto tepelné přístroje, je nutné kvůli ochraně vlasu nejprve použít ochranné mléko nebo sprej.

Spreje a spol.

Proti krepatění vlasů existuje na trhu celá spousta stylingových přípravků – mléka, spreje apod. Jsou označované jako „anti-frizz“. A aplikují se do vlasů ještě před foukáním, ale také, než půjdete ven. Pokud víte, že bude pršet, použijte je vždy.

Využijte moře ve svůj prospěch

Dovolená a pobyt na pláži, kde je vzduch vlhký a slaný, těmto vlasům svědčí. Najednou mají tvar – jsou krásně vlnité a vypadají sexy. Stačí jen vlasy prsty promačkat prsty a nechat je na vzduchu proschnout. Vy můžete něco podobného udělat i doma, existují totiž speciální stylingové spreje „beach waves“, který podobný matný, jakoby prosolený vzhled vlasů udělají a také si poradí s vlnami.