20. října 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
“Móda se netýká jen oblečení. Móda je na nebi, na ulici, móda je v myšlenkách, ve způsobu našeho života, ve všem, co se děje” Coco Chanel

Vývoj ve dvacátém století přinesl obrovský boom, co se týče nejrůznějších módních kmenů, hlavně díky společenským změnám po druhé světové válce. Pojdmě si udělat obrázek o subkulturách v období padesátých let a poznat alespoň některé z nich.

BEATNICI

Tato první subkultura o které bych se ráda zmínila, se vyvíjela v padesátých letech dvacátého století v Americe. Byli to mladí idealisté poválečné doby. Vyznačovali se tmavým oblečením, kouřením marihuany a velmi tvůrčími sklony. Byla to ztracená generace mužů propuštěných z války, cestujících po státech.

MOTORKÁŘÍ A ROCKEŘI

Styl inspirovaný filmem Divoch. Uniformou mladých lidí se poté staly džíny, černá kůže a rock´n´rollová muzika. Je to neoddělitelná součást americké historie. Díky lépe šířitelné muzice, se rock´n´roll mohl velmi snadno a rychle rozšířit mezi mladé lidi. Holky nosily široké kolové sukně se svetříkem, bílé kotníkové ponožky a šátek kolem krku. Džíny, oblíbené mezi muži, původně byly oblečením pro dělníky a horníky, pro jejich pevnost a odolnost.