14. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Jak je stylově nosit právě teď?

Asi každý si z dětství pamatujeme pohádky o krtečkovi v kalhotách s velkými kapsami, nicméně tento kousek nepatří jen na kreslenou postavičku, nebo těhule. Lacláče, ale i lacláčové šaty jsou módním hitem už pár let a letošní rok nebude výjimkou.

A s čím se dají kombinovat? Je to jednoduché – naprosto s čímkoliv. Můžete si k nim vzít černé nebo bílé tričko, dlouhý nebo krátký rukáv a když vám bude trochu zima, oblékněte si svetřík, nebo navrch přehoďte bundičku. Navíc jsou opravdu pohodlné.

 

Last night we danced in the kitchen to Borns, Ezzy's head was on my shoulder as I swayed back and forth while Clay whipped up his famous chili. We stayed up until 2 am, Clay and I, FINALLY hanging a light in my tiny, dark closet with duct tape, me sitting on his shoulders while I screwed a hook into the ceiling, laughing so hard at I don't even know what. **I can't even begin to tell you how happy I am about having light in my closet after a year and a half. Last night, in those two moments, I found myself thinking "this is it." This is what I'm going to look back on when I'm old and gray. The insignificant nights with this little family of mine, where nothing in particular happens, are what mean the most. And if you're still reading… I'd take Nutella toast over doughnuts any day. 🙌🏻😏

A post shared by m a r y l a u r e n (@marylauren) on

Tak zahoďte stud a hurá na nákupy. A kde krteček ty kalhotky našel?