5. září 2017
 | 
Foto: Marks & Spencer, archiv značek
Připraveni na novou sezonu?

Léto pomalu končí a proto jako každou sezónu i tento podzim Pantone zveřejnil barevnici s odstíny pro toto období. Barvy se vyhodnotí na základě módních přehlídek nejslavnějších návrhářů. Takže sledovat tyto barevné trendy se vyplatí, protože víte, do jakých odstínu se můžete sladit a jak barvy kombinovat. Těmito barevnicemi se poté inspirují, někdy i řídí samostatní módní návrháři, tvůrci šperků, nábytku i bytových doplňků. Pokud barvy pro danou sezónu znáte, je pak jednoduché se sladit i napříč obchody.

Tentokrát byly zveřejněny dvě podzimní barevnice, jedna pro New York a druhá pro Londýn. Jak říká Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institutu, tak mezi barvami z fashion weeku v Londýně a New Yorku jsou jisté barevné shody, ale i přes to je individualita měst jako takových velká.

Barevnice pro New York

Tento podzim se barvy nakloní spíše k teplejším odstínům, díky dynamické červené. Na druhou stranu velmi pěkný kontrast budou vytvářet jemné odstíny Ballet Slipper a Golden Lime ve spojení s klasickými podzimními barvami jako například Neutral Gray.

Barevnice pro Londýn

V této barevnice Eiseman doporučuje neobvyklé spojení Royal Lilac s Otter hnědou a nebo Lenom curry s Blue Bell.

Inspiraci na trendy kousky najdete v galerii!