22. ledna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv začek
Už víte, co obléknout na ples? Poradíme!

Začátek roku, měsíc leden a únor patří plesům a plesové sezóně jako takové. Různé instituce, města se ozývají a předhánějí reprezentačními plesy a školy se loučí se svými maturanty. Takový ples, je krásná příležitost k tomu obléci krásné dlouhé šaty.

Jaké typy šatů se pro ples hodí?

Při výběru je potřeba brát v úvahu formálnost této akce, ať už jdete na ples v opeře, nebo na hasičský, je to vždy vrcholná společenská událost. Dále se můžeme řídit radami pana Špačka. Vhodná je dlouhá večerní, což znamená šaty až po zem. Pokud formálnost akce není tak velká, dají se zvolit i šaty ke kolenům. Šaty mohou být jak s ramínky, tak bez nich. Co se týče dekoltu, žena by měla odhalit tolik, kolik si může dovolit. Povinností ženy jsou však punčochy a boty na podpatku. Střihu šatů vybírejte tak, aby šaty lichotily vaší postavě a sedly hlavně vám.

Jakou barvu šatů?

Populární jsou plesové šaty pudrově růžové barvy. Jestli nejste fanynky světlých barev, doporučujeme červenou, tmavě vínovou, zelenou, modrou a nebo klasicky černou, se kterou chybu neuděláte.