9. března 2018
 | 
Foto: Pixabay
Taky máte pocit, že vaše vlasy vždycky dorostou jen do jedné délky a pak to prostě dál nejde? Nic naplat, chce to poctivou péči, která se však vyplatí. Vybrali jsme k tomu také nejlepší přípravky, které na délku vlasů fungují:

Vše začíná od pokožky

Na kvalitu vlasů má vliv hodně faktorů, vše ale začíná u vlasové pokožky – z ní totiž vlasy vyrůstají a jsou v ní vlasové kořínky, které distribuují do vlasového vlákna výživu. Důležité je si na pokožku hlavy neaplikovat stylingové přípravky a hlavně se o ni starat. Po mytí jsou vynikající vlasové vody nebo speciální podpůrné kúry, které vlasy posilují a dodávají jim potřebné výživné látky a vitamíny. A taky pomáhá, když pokožku prokrvíte česáním – ideální jsou k tomu kartáče z kančích štětin.

Méně je více

Nic se nemá přehánět a platí to i ve vlasové péči. Pokud si vlasy myjete každý den a aplikujete na ně spoustu masek, stylingových a regeneračních přípravků, budou jen zplihlé a zatížené. Čas od času neškodí, pokud jim dáte pohov – jen je umyjete a ošetříte kondicionérem na vlasy. Pouze do konců a délek aplikujte výživný krém nebo olejíček.

Pozor na konečky

Největším problémem u dlouhých vlasů jsou jejich poškozené délky a také konečky. Vlas se na konci utrhne nebo zlomí a pak to nevypadá hezky a je nutné vlasy ustřihnout, takže se pak drží stále ve stejné délce. Pokud je to váš případ, neměla byste si konečny příliš často žehlit, ani kulmovat. Pokud musíte, vždy na ně aplikujte termo ochranný přípravek. A pak je vždy ošetřujte speciálními přípravky. Vždy, když jsou suché, tak jim dodejte výživu i několikrát za den.