13. července 2018
 | 
Foto: Garnier
Máte za sebou náročný den a toužíte dodat své pleti extra péči, ale zároveň ji nechcete věnovat hodiny času? Sáhněte po textilních maskách, které jsou nejen účinné, ale zároveň nevyžadují zdlouhavou aplikaci a smývání jako krémové masky.

Výhodou textilních masek je, že jsou ihned po rozbalení připraveny k aplikaci na vyčištěnou pleť. Doba působení je různá, ale většinou se pohybuje v rozmezí 10-30 minut. Stačí tedy, pokud večer pleť důkladně odlíčíte a zbavíte všech nečistot, masku aplikujete na obličej a poté už můžete po daný čas jen relaxovat.

Stejně snadné je to i s odstraněním textilní masky. Zbylou tekutinu z obličeje totiž nemusíte vůbec otírat, ba naopak! Obsahuje účinné látky, které do pleti vmasírujte pomocí prstů, můžete ji rozetřít i na oblast krku či dekoltu.

Textilní masku můžete použít také ráno, pokud chcete pleti dodat svěží, zdravý vzhled a připravit ji na nanášení make-upu. V tomto případě pleť nejprve opláchněte vlažnou vodou, poté použijte masku a na závěr tonikum, abyste uzavřela vyčištěné póry.

Jelikož se textilní masky těší stále větší popularitě, můžete vybírat hned z několika druhů. Nové černé textilní masky Pure Charcoal od Garnier obsahují kombinaci aktivních složek jako je černé uhlí, kyselina hyaluronová, glycerin, koncentrované sérum a společně s extraktem z černého čaje či výtažku z mořských řas tvoří základ pro čistou a zářivou pleť již po 15 minutách.