25. srpna 2017
 | 
Objev tu svou a vyhraj balíček kosmetiky od Garnier

Proč si nezpříjemnit konec léta se soutěží, kde můžeš vyhrát balíček čistících produktů Garnier na celý rok? Zapoj se, zjisti svou skutečnou barvu pleti a získej tak tipy na správnou péči, aby tvoje pleť vypadala vždy dokonale!

Každá holka je jedinečná hned z několika stránek, jednou z nich je také druh pleti, avšak správné určení jejího typu je nezbytné k výběru vhodných pečujících přípravků. Kromě výběru správných přípravků je také nesmírně důležitá pravidelnost péče. Většina holek je zvyklá se o svou pleť starat večer, kdy z pleti odstraní všechny nečistoty, které se na ní usadily během dne. Neméně důležitá je však také ranní péče. V průběhu spánku se tvoje pleť obnovuje a zbavuje se přebytečného mazu, navíc ji tak pečlivě připravíš pro nanášení dalších pečujících produktů.

Pro jednoduchý přehled přinášíme rozdělení jednotlivých druhů pleti do čtyř barevných kategorií:

  • Růžová pleť: Růžová barva charakterizuje pleť citlivou s občasnými sklony ke štípání a pálení, která může při použití některých kosmetických přípravků dokonce zčervenat. Právě proto je důležitý pečlivý výběr čistících produktů pro tento typ pleti tak, abys měla jistotu, že tvou pleť nebudou dráždit, ale dodají jí potřebnou hydrataci a zklidní ji.
  • Zlatá pleť: Zlatá pleť je typická pro holky, které se rády líčí a jejich pleť tak vyžaduje každodenní důkladné čištění.
  • Tyrkysová pleť: Jedná se o pleť často se mastící s častým výskytem nepříjemných pupínků a v problematických partiích obličeje, tzv. T-zóně (nos, čelo, brada) také černých teček. K péči o mastnou pleť se hodí přípravky, které ji důkladně vyčistí a zmatní, avšak bez zbytečného vysušování.
  • Zelená pleť: Holky se zelenou pletí patří mezi ty nejšťastnější, jejich pleť totiž většinou nic netrápí. Občas se mohou setkat s lesknoucí se T-zónou nebo menším pupínkem, ale jinak je jejich pleť zdravá a čistá. I v tomto případě by ale neměla být pravidelná péče zanedbávána, je stejně důležitá jako u ostatních druhů pleti.

Stále si nejsi jistá svým typem pleti? Otestuj ji na: objevsvoubarvupleti.jenprozeny.cz a vyhraj balíček čistících produktů Garnier na rok zdarma. Každý den vyhrává jeden výherce.