18. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Stačí jen deset minut denně a váš den hned budete o moc hezčí a s ním také vy!

Moje rána jsou hektická. Musím toho tolik stihnout a být včas v práci nebo na schůzce. Ale vždy si udělám čas na krátké cvičení. Taky jsem si myslela, že to nezvládnu a že mi těch pár minut bude chybět. Jenže to zvládám a dokonce už bez toho ani nemůžu být!

Jak se motivovat:

Ranní cvičení je pro tělo velmi zdravé. Po klidné noci se v něm rozproudí krev a s ní také energie.  To je motivace samo o sobě, že celý den nebudete unavení a jen zívat. Když budete cvičit pravidelně, uvidíte, jak si na to bude tělo krásně zvykat. Důležité je totiž udělat si návyk. Když nějakou věc dělát jednadvacet dní, tělo i mysl si zvykne a pak už mu to ani nepřijde. Já to mám tak, že na cvičení vzhrayuji přesně daný časový úsek, mezi čištěním zubů a snídaní. Motivací je i to, že tělo se bude zpevňovat, i přes to, že je cvičení krátké.

Co ráno cvičit?

Udělejte si ranní rituál jen podle sebe, přemýslejte, co vaše tělo potřebuje. Může to být každý den stejná sestava, ale můžete ji i měnit. Skvělé jsou pro tělo cviky z jógy, která není hned po probuzení pro organismus šokem, ale krásně ho protahuje a také celé tělo prodýcháváte. Taková „pozice stromu“ nebo „svíčka“ vám dodá spoustu elánu. Máte na těle problematické partie? Zaměřte se na ně! Já hodně posiluji břišní svaly, ale klidně si udělejte pár dřepů (posíte stehna a zadní partie) nebo i kliky (vymakané paže vypadají nádherně v tílku). Pusťte si k tomu hudbu, hned vám to půjde lépe.

Když v tom nechcete být sami

Pokud nad cvičením nechcete přemýšlet, můžete se podívat a internet a vybrat si z různých programů. Já mám moc ráda cvičení Fit Fab Strong. Je rychlé, zábavné a zadarmo na vimeo, navíc můžete střídat programy – jógu, a když si troufnete, tak kardio nebo posilování.

Rady nakonec:

Po ranním cvičení se určitě dobře napijte a hlavně najezte. Tělo pracovalo a tak potřebuje dodat zásobu energie. A hlavně snídaně je nejdůležitějším jídlem z celého dne, takže ji nikdy nevynechávejte, ani když necvičíte.