24. dubna 2018
 | 
Foto: Archiv značek, Shutterstock.com
Teploty stále šplhají, jaro už se téměř přehouplo do léta. Proto je potřeba změnit i svoje líčení. Co zaručeně potřebujete?

Bronzer

Bronzový pudr je ideální na léto místo make-upu. Pleť je už mírně opálená a bronzerem si můžete obličej i stínovat – také ho použít místo tvářenky a také je skvělý na víčka, místo očních stínů. Nic ale nepřehánějte. Raději ho naneste v menším množství velkým štětcem a postupně barvu přidávejte. Nezapomeňte ani na krk a ramena, aby vše působilo přirozeně a nenápadně.

Korálovou rtěnku

Letní odstín dokáže rozjasnit celý vzhled a skvěle ladí k opálené pleti. Rtěnku můžete použít i jako tvářenku. Krásně vypadá, pokud rty a líčka spolu ladí. Této barvě se však vyvarujte, pokud máte velmi žluté zuby, tato barva je ještě zdůrazňuje. Raději pak sáhněte po studených odstínech do růžova nebo po studené červené.

Tyrkysové linky

Léto přeje barvám. Nebojte se jich. Tyrkysová linka na horním víčku vypadá dokonale a to u všech barev očí. Můžete použít buď tekutou nebo v tužce. Tužka má tu výhodu, že tuha je mastná a proto s ní můžete i plavat a nepřemýšlet nad tím, jestli nalíčená můžete kdykoliv do vody.

Voděodolnou řasenku

Stejně tak, jako je dobré mít nesmývací linku, tak i řasenka by měla být voděodolná. Pokud máte ráda tu svoji a nechcete si pořizovat další, tak existují speciální přípravky – kapky nebo řasenky, které stačí na normální líčení aplikovat, nechat zaschnout a stane se z něho voděodolné.