27. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, achiv značek
Probuďte se ráno s rozzářenou pletí! Pomůžou vám k tomu noční krémy, které dodávají pleti všechny potřebné látky pro zdraví a krásu, když spíte.

Myslíte si, že noční krém je jen pro vaši maminku nebo babičku? Tak to je velký omyl. Noční krém totiž potřebuje i mladá pleť. Když spíte, dochází v pleti k regeneraci buněk a pleť tak lépe přijímá látky z krému.

Jaký je rozdíl mezi denním a nočním krémem?

Opravdu potřebujete oba? Ano. Denní krém má totiž jiné složení, než ten na noc. Je lehčí, více hydratační a také často obsahuje UV filtry proto slunečnímu záření. Pokud byste tento krém použila i na noc, zbytečně tím zatěžujete kůži. V noci pleť potřebuje hlavně výživu. Proto jsou noční krémy více mastnější a obsahují také hodně výživných látek, ale nesmí se u nich zapomínat také na hydrataci.

Jaký si vybrat?

Pokud je vám do pětadvaceti, tak na protivráskové krémy ještě zapomeňte. Potřebujete regenerační noční krém, který i hydratuje. Pleť vodu potřebuje pořád. Čím více, tím lépe. Pleť také nezatěžujte velmi hutnými konzistencemi, které jsou vhodné spíše na zimní období, i noční krém by měl být svěží, klidně i s gelovou texturou.

Jak ho používat?

Každý večer před spaním na dobře vyčištěnou pleť. Ještě lépe bude krém působit, pokud budete mít denní a noční krém z jedné linie a od stejné kosmetické značky. Proč? Účinné látky totiž na sebe navazují a doplňují se.