25. října 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Zapomeňte jen na pití čajíčků při nachlazení - oddenek zázvoru je skvělým přírodním a levným zkrášlujícím prostředkem! Co všechno dokáže?

Je elixírem mládí

Pití zázvorového čaje nemá skvělý vliv jen na náš imunitní systém, ale odborníci dokázali, že je plný antioxidantů a obsahuje i látku gingerol, která má omlazující účinek. Posiluje totiž kolagenová vlákna v pleti, zvyšuje její elasticitu a pleť je pak prostě nádherná. 

Posiluje nehty

Přírodní zázvorový olej je výborný také na nehty. Posiluje je a ozdravuje, protože má antimykotický ( protiplísňový) a také protizánětlivý účinek. Je proto skvělý k léčbě nejrůznějších infekcí nehtů, díky kterým jsou nehty vybledlé a křehké. Ideální je olej pravidelně vtírat do celých nehtů, ale hlavně do nehtového lůžka. Skvělý je i do krému na ruce, jestliže trpíte podrážděnou pokožkou. Skvělý je i jako prevence mykóz – aplikujte ho například na chodidla  a na nehty nohou po každé návštěvě bazénu. 

Poradí si s nedokonalostmi pleti

Zázvor působí skvěle také na pleť. Jeho antioxidační a také protizánětlivé složky dokážou zesvětlovat pigmentové skvrny, skvěle léčí akné a také pomáhá regeneraci jizev. Vybírat si můžete buď přípravky s obsahem zázvoru nebo stačí velmi malé množství přírodního éterického oleje namíchat do běžného krému nebo pleťového oleje.