16. února 2019
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Děsivé pupínky - přicházejí nečekaně a šaty s hlubokým výstřihem jsou tak pasé. Víme, jak se této otravné věci zbavit:

Po sportu ihned do sprchy

Ano, je jisté, že když skončíte s cvičením, tak se pak jdete umýt. Otázkou je kdy. Pokud to neuděláte hned, zaschlý pot bude dráždit kůži, protože se na ní vlivem oxidace na vzduchu vytvářejí bakterie a ty způsobují ucpávání pórů v dekoltu. Proto je nutné se osprchovat ihned. Není nikde možnost se jít umýt? Na si na pomoc vezměte jemné čistící, například micelární ubrousky a pokožku jimi vyčistěte.

Hloubkově čistěte

Pokud se již pupínky objevily, měla byste používat takové přípravky, které opravdu póry vyčistí hluboko. Skvělé jsou antibakteriální sprchové gely nebo přípravky na mytí obličeje, například s obsahem čistících jílů nebo aktivního uhlí. Nebojte se ani jednou až dvakrát týdně použít jemný peeling.

Pozor na to, co jíte

Vzhled pokožky často souvisí i s tím, co dáváte svému tělu zevnitř. Špatná strava má na pupínky velký vliv – zvláště ta s velkým obsahem cukru a také mléčné výrobky mohou působit kůži v zánět. Snažte se nejíst také polotovary a příliš kořeněná jídla. Vše by mělo být čerstvé. Ideální jsou jemné detoxikační pitné kúry – skvělá je v tomto například březová šťáva.