27. dubna 2018
 | 
Foto: Archiv značek, Shutterstock.com
Teploty neustále stoupají. Jak být svěží a vonět po celý den?

Jste neustále v jednom kole? Škola, koníčky, rande….a když se k tomu ještě přidá horko, tak ne vždy si připadáte, jako když vyjdete ze sprchy. Tady je pár tipů, které pomohou:

SOS do kabelky

Znáte deodorační ubrousky? Geniální věc! Jednotlivě balené kapesníčky jsou napuštěné deodorační tekutinou, takže si s nimi kdykoliv během dne můžete otřít podpaží. Krásně to osvěží, zabraní zápachu a také chrání dalším pocením. Kapesníček můžete mít všude s sebou, třeba i v kapse džín a kdykoli použít.

Osvěžující vůně

Pro horko se spíše, než těžké silné parfémy, hodí jemnější toaletbí vody nebo i kolínské vody. Chadivý efekt majích ve vůních citrusy – citrón, limetka, pomeranč, bergamot. Skvělá je také verbena nebo máta. Právě tyto vůně vám dodají energii a budete se po nich cítit dobře. Nebojte se je aplikovat i vícekrát během dne – třeba kolínské jsou k tomu přímo určené!

Tajný trik

Potože je v Itálii horko po většinu roku, mají zde byznysmeni zajímavý fígl  – aby na košilích neměli mokrá zpocená kola, lepí si do nich podpažní vložky. Ty sají pot a jdou během dne kdykoliv vyměnit za nové. V létě se to hodí do šatů nebo do triček. Podpažní vložky seženete v lékárnách nebo na internetu.