15. listopadu 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Nejlepší líčení je to, které vás zkrášlí, rozzáří a přitom vypadá, jako byste se tak narodila. Víme, jak na to.

Perfektní základ

Základem úspěchu je dobře připravená pleť. Díky tomu teprve pak na ní vyniknou líčidla a „splynou“ s ní. Ráno si obličej umyjte a ještě na vlhkou pleť aplikujte pár kapek hydratačního séra a hned po něm pár kapek přírodního pleťového oleje. Tato kombinace zajistí, že pleť bude krásně hladká a zářivá. Než začnete líčit, počkejte asi deset minut, než se péče do pleti dobře vstřebá.

Zkuste houbičku

Make-up se do pleti musí „zapracovat“ tak, aby byl neviditelný. Právě k tomu pomůžou speciální vejčité houbičky – nejznámější je Beauty Blender, se kterýma nanesete líčidlo velmi přirozeně a špičatou částí se dostanete až k očím nebo k nosu. Houbička by se vždy měla používat mokrá, jen tak docílíte toho správného efektu.

Fixujte

Aby make-up vydržel celý den a taky abyste se neleskla, velkým štětcem pleť lehce zapudrujte transparentním, fixačním, sypkým pudrem. Ty jsou nejjemnější a na pleti nejdou vidět. Než začnete pudrovat, štětec vždy oklepejte nebo do něho foukněte. Tak zajistíte, že pudru na štětci nebude příliš. Nejpřirozeněji nanášejí pudr štětce s přírodních vláken. Jsou sice dražší, ale vydrží a hlavně se s nimi skvěle pracuje.