2. července 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Naučíme vás jednoduché triky, kterými docílíte dokonalého make-upu.

1. Začněte dobrým základem

Použijte bezbarvou bázi po nanesení hydratačního krému a poté naneste lehký make-up. Báze Vaši pleť zjemní a prodlouží životnost Vašeho líčení.

2. Odlehčete svůj make-up

Vyměňte make-up za lehký tónovací hydratační krém. Vaši pleť tolik nezatíží, je mnohem lehčí a nevytváří na pleti neprodyšnou masku. Nakonec líčení zafixujte pudrem. Použijte ho především v oblasti „T-zóny“ – čelo, nos a brada.

3. Používejte světlejší barvy

Bohaté, výrazné barvy mohou v létě působit příliš těžkopádně. Raději volte lehké, živější a světlejší barvy, které Vaši tvář krásně prozáří. Hutné rtěnky v létě klidně vyměňte za chutné ovocné lesky. Doba prázdnin a letních dovolených je pro experimentování s novými odstíny jako stvořená.

4. Jak správně použít bronzer

Správně nanesený bronzer dodá Vaší pleti přirozeně opálený vzhled, oči působí zářivějším dojmem a zuby běleji. Aby nalíčení vypadalo přirozeně, nanášejte bronzer pouze na místa, která bývají slunci nejvíce vystavena, tedy na čelo, lícní kosti, bradu a nos. Nezapomínejte ani na krk a ušní lalůčky, obzvláště pokud máte krátké vlasy nebo vyčesaný ohon.

5. Jak to udělat, aby se Vám make-up v teple nerozmazával

Aby nalíčení očí vydrželo co nejdéle, použijte před nanesením nejprve podkladovou bázi, stíny následně zafixujeme pomocí pudru. Pokud používáte tužku či oční linky, prodloužíte jejich životnost tím, že přes ně malým štětečkem nanesete tmavý stín. Linka vydrží déle a nebude působit tvrdým dojmem.