14. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, achiv značek
Oprýskaný lak, rozmazané stíny, flekatý make-up. Co s tím? Víme, co si se vším poradí.

Na dokonalé nehty: Nadlak

Pokud používáte barevný lak, tak není nic horšího, než když se na konečcích začne loupat. Aby lak vydržel co nejdéle, je nutné přes něj aplikovat ochrannou vrstvu speciálního nadlaku. Nebojte se při lakování „přetáhnout“ i přes hranu nehtů a klidně ochrannou vrstvu nanášet každý den. Pokud je to možné, s čerstvě nalakovanými nehty se co nejléle to půjde, vyhněte styku s vodou. Tím lak lépe uschne a také tím déle vydrží.

Proti rozmazaným stínům: Báze pod oční stíny

Co dělají profesionální vizážisté, aby stíny držely tam, kam patří, neodpadávaly a neobtiskovaly se na horním víčku? Jako první nanesou bázi pod oční stíny, díky kterým budou oči vypadat skvěle od rána do večera. Pokud bázi nemáte, použijte jako podklad aspoň make-up.

Proti flekatému make-upu: Fixátor

Celé líčení lépe vydrží, když ho jako závěrečnou tečku, zafixujete speciálním sprejem. Ten líčení zmatní, sjednotí a zamezí roztékání barev a pigmentů. A jak ho použít? Zavřete oči a asi ze 30 centumetrů ho rovnoměrně rozprašte na pleť. Nechejte zaschnout a hotovo!

Pro stále krásné rty: Dlouhodržící rtěnka

Kdo má pořád čas a chuť si kontrolovat barvu rtů? Naštěstí existují rtěnky, které vydrží téměř vše – od pití, jezení a líbání až do večera. Speciální polymery totiž přilnou k pokožce rtů a pak se ani nehnou. Odlíčení je pak snadné – důležité je mít dvousložkový odličovač s olejem nebo použít na odlíčení třeba madlový nebo jojobový olej s několika kapkami vody. Dobře tyto rtěnky odlíčí i micelární voda nebo micelární ubrousky.