9. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Na trhu naleznete desítky produktů ke sjednocení tónu pleti. Pojďme se zaměřit na ty nejběžnější – BB krém a make-up, a řekněme si, jaký je ideální na každodenní nošení nebo třeba na párty.

Jaké jsou výhody BB krému?

BB krém, nebo také Beauty Balm, je typ produktu, který v sobě spojuje hned několik funkcí. Díky obsahu hydratačních složek často nahrazuje denní krém, dále poskytuje lehké až střední krytí, takže snadno nahradí i klasický make-up, a často obsahuje také SPF faktor, který je na jaře pro naši pleť nezbytný. Výhodou BB krému je jeho složení, které je často přizpůsobené různým kožním problémům, ať už se jedná o mastící se pleť s nedokonalostmi nebo jemné linky a vrásky.

TIP: Vyzkoušejte osvědčené BB krémy od Garnier, které nabízí pět účinků pro každý typ pleti (suchá, smíšená a mastná, s prvními vráskami) v jednom jediném produktu. Pro pleť se sklony k pupínkům je určena řada PureActive s obsahem kyseliny salicylové.

Jaké jsou výhody make-upu?

Klasický make-up je lety prověřená klasika, oblíbená hlavně u make-up artistů a kosmetických nadšenců, jelikož dokáže vytvořit bezchybný základ pro další líčení. Hlavní výhodou make-upu je jeho dlouhotrvající výdrž a stupeň krytí. Některé druhy nabízejí vysoké až extra vysoké krycí schopnosti. Většina značek nabízí celou řadu odstínů, přizpůsobených třem základním podtónům pleti – studenému, neutrálnímu a teplému. Oproti BB krému, který se nejlépe nanáší prsty, je vhodné k aplikaci make-upu použít štětec nebo houbičku, abyste dosáhla přirozeného vzhledu.

Na jaře, kdy má naše pleť tendenci produkovat větší množství kožního mazu je vhodné použít produkt s lehčím složením jako je BB krém. Dodá vám přirozený efekt a navíc obsahuje SPF faktor. Při zvláštních příležitostech jako jsou večerní party nebo jarní svatby sáhněte po make-upu, který vám zaručí dlouhotrvající výdrž a vyšší krytí.