12. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Moc se o tom nemluví, dokud nepřijde teplo a problém se neodhalí: akné na zádech. Co s ním?

Ramínková trička a šaty, plavky, ale i tílko do fitka. Tady všude nastat problém – záda jdou totiž vidět. Akné na zádech nevypadá moc hezky a na rozdíl od tváře se ani nedá zamaskovat.

Jak vzniká? 

Příčin může být několik, ale většinou za to můžou hormonální změny, ale také stres, genetika, ale i špatná hygiena. Problém s akné na zádech je, že se jedná o velkou plochu těla a také o silnější kůži. Když se póry zanesou, je těžké je i kvůli hůře přístupné poloze na těle, kam si nevidíme a špatně si dosáhneme, ošetřit.

Jak si s tím poradit?   

Pozor na ruce! Když si totiž pořád na záda saháte, přenášíte infekci na další místa. Ta se neustále zhoršuje a pak už problém na světě. Také si akné ze zad můžete zanést i na obličej nebo jiné části těla. První pomocí je používání mycích prostředků na akné, které kůži čistí do hloubky, vysuší ji a vydesinfikují ji. Pokud to nezvládáte sami, poproste při mytí někoho o pomoc. Na záda vždy mějte svůj speciální ručník a ten často měňte. Perte ho na vyvářku.

Noste bavlněná trička, která na rozdíl od umělých materiálů kůži nedráždí a tolik se pod ní kůže nepotí. Každý den je měňte. Aspoň jednou týdně si dopřejte jílovou čistící masku (tu na obličej) a jednou týdně, pokud kůže není příliš zanícená, také tělový peeling, například s obsahem aktivního uhlí, které kůži detoxikuje a čistí ji opravdu hluboko. Skvěle také pomáhá kombinace slunečního záření v kombinaci s mořskou vodou.