7. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Být hezká a upravená, to chceme všechny, Jenže ona ta krása chce také trochu disciplíny, Tady je pět snadných věcí, díky kterým uvidíte rozdíl!

Čistit si pleť i po ránu

Vždyť nejsem nalíčená – říkáte si. Jenže v noci pleť pracuje. Produkuje maz a toxiny a proto, aby byla čistá, je nutné ji vyčistit i ráno. Není to nic složitého – postačí vám k tomu čistící voda, jemný mycí gel nebo pěna. Pokud nechcete používat kosmetiku, zkuste houbičku Konjac, která pleť i jemně masíruje a čistí jen s použitím vody.

Mít pod kontrolou svoje ruce

Pupínky, zanesené póry, záněty – za to všechno můžou bakterie. A kde jich je nejvíce? Na našich rukou! Proto si na obličej přes den nesahejte, zvlášť, pokud je nemáte umyté. Víme, je to těžké, ale je to zvyk. Takže ráno nalíčit a pak zase sahat večer, při večerní hygieně.

Hodně pít

 Omletá fráze, kterou jste slyšela už asi milionkrát. Jenže ono na tom něco je. Vynechejte limonády plné cukru a barviv a raději zkuste naředěné džusy, mošty, bylinkové čaje a vůbec nejlepší a nejlevnější je obyčejná voda. Pokud nevíte, kolik toho denně vypijete, napusťte si 1,5 litrovou láhev a upíjejte. Správná hydratace zajistí čistější a zdravější pleť.

Kartáčovat si vlasy

Už praprababičky říkaly, že pokud chce žena mít zdravé, lesklé vlasy, měla by si je každý den 100x pročesat. Co je na tom pravdy? Pokud máte kvalitní kartáč (ideálně z přírodních kančích štětin nebo kartáče Tangle Teezer), které obojí neničí vlasy, tak jemným kartáčováním stimulujete pokožku hlavy – vlasy tak lépe porostou, odstraňujete z nich prach a také maz česáním rozprostřete po celé délce, takže se vlasy budou lesknout.

Před spaním se důkladně odlíčit

Největší pohroma pro pleť? Neodlíčená, nevyčištěná pleť. Dovedete si představit, co včšechno na pleri za celý den zůstane. Make-up, špína, prach, smogové částečky, maz….brrr. I kdyby se vám stokrát nechtělo se odličovat, mějte pro případ nouze u nočního stolku micelární ubrousky, které zvládnou všechno v jednom kroku.