24. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Čas krátkých sukní a sandílků se blíží, připravte se své nožky vystavovat na obdiv.

Pryč s hroší kůží
Připomínají vaše chodidla tvrdou skývu chleba? Měla byste jim věnovat zvýšenou pozornost, protože jinak riskujete, že se změní v hnízdo kuřích ok, mozolů a otlaků. Dopřejte dolním končetinám domácí pedikúru. Umyvadlo naplňte dvěma díly teplé vody, jedním dílem plnotučného mléka a pěti kapkami olivového oleje. Levnější varianta: vlažná voda a lžíce mořské soli. Unavené nohy nechte v lázni odpočívat zhruba deset až patnáct minut a pak je jemně osušte ručníkem. Zrohovatělou kůži na patě, bříškách a přední části chodidla odstraňte pemzou. Pozor! Pracujte s tímto nástrojem velmi opatrně, abyste si nepoškodila pokožku. Pokud trpíte na mozoly, opatrně je leštěte menšími jemnějšími tahy. Obhroublou kůži obruste peelingem na nohy.

TIP: Krémový peeling Biotherm s vůní citrusových plodů se při kontaktu s vodou přemění na mléko, vyhlazuje pokožku a zanechává na ní hebký závoj. Sephora, 980 Kč.

Nalakujte sexy drápy
Před lakováním odmastěte nehty odlakovačem. Odrostlé nehty rovně zastřihněte manikúrními nůžtičkami (zamezíte tak jejich zarůstání) a zapilujte je v jednotném směru ze strany do středu smirkovým pilníkem. Přerostlou kůžičku zatlačte pomerančovým dřívkem. Před samotným lakováním oddělte prsty pěnovými rozdělovači. Povrch drápků potřete vrstvou podkladového laku. Nátěr nechte zaschnout a pak ozdobte nehty lakem.

TIP: Vyzkoušejte novinku Sally Hansen Color Therapy, unikátní lak na nehty kombinující barvu a péči. Na výběr máte 22 odstínů. 249 Kč

Depilujte si nohy
Hladké nohy můžete vykouzlit několika způsoby: žiletkou, depilačním strojkem, epilátorem, voskem nebo gelem na holení. Před depilační operací si dopřejte lázeň. Po třech minutách v teplé vodě se totiž chloupky zvětší a změknou, a tudíž se dají snadněji odstranit. Pokud se chystáte řezat chloupky žiletkou, hrozí vám jejich zarůstání. Tomuto neduhu zamezíte, když si nohy při koupeli ošetříte peelingem. Při holení nepoužívejte mýdlo – ucpává holicí strojek a vysušuje kůži. Sáhněte po holicím gelu, který obsahuje výživné látky.