30. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Možná jste si pořídila drahou ochranu spolehlivé značky, když ale nebudete dodržovat našich pět bodů, můžete si být jistá, že vám dobře neposlouží.

1. Přípravek na tělo rozmázněte patnáct až třicet minut před sluněním. Opalovací krém potřebuje čas, aby se vsákl do kůže a zajistil tak dostatečnou ochranu.

2. Pamatujte, že s ochranným krémem byste neměla šetřit. Sice máte přípravek s SPF 50, když ho ale nenanesete dostatečné množství, jeho sílu tím oslabíte. Náruživým opalovačům, kteří se rozhodli trávit dovolenou na slunečné pláži by pak mělo jedno balení vydržet zhruba na dva dny.

3. Svlékněte se do naha a začněte s mazáním. Jedině tak totiž budete mít jistotu, že žádné místečko na vaší kůži nezůstalo nedotčené. Když se pak budete opalovat a plavky se vám o kousek posunou, vaše kůže bude i tak chráněná.

4. Máte-li ale tváře posázené pupínky, vaše pleť má sklony k začervenání či trpí dalšími kožními problémy, investujte do přípravku, který si s nimi poradí.

5. Mazání po dvou hodinách obnovte. Pokud se ale věnujete sportu či jiným aktivitám, díky kterým vám na těle vyskákal pot, měla byste se ke krému vrátit už za půl hodiny. Pot totiž účinnost slunečního štítu oslabuje a to i když je voděodolný.