1. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Sluší každému, bez ohledu na věk, barvu očí i příležitost.

Zapomeňte na to, že černá tekutá oční linka je jen fenoménem retro hvězd ze 60. let. Prozradíme vám, jak bude slušet i vám.

1. Opticky zvětšuje oko

Tmavá linka nanesená těsně u linie řas opticky supluje několik nánosů řasenky. „Otevře“ tak pohled a oči budou najednou výrazné a veliké. A to chceme!

2. Je sexy

Když jde linka z tenké a postupně se rozšiřuje, avšak na konci je zakončena do špičky, oči získají madlovitý neboli-kočičí vzhled. A to je velmi svůdné a sexy. V kombinace s červenou rtěnkou budete muset opačné pohlaví málem odhánět.

3. Sluší každému

Slavná americká vizážistka Bobbi Brown ví, že tekutou oční linkou může malovat každého a podle linky její líčení poznáte. Chce to jen zvolit správnou tloušťku linky – na denní nošení postačí nenápadná, tenká, vedená těsně i řasové linie. Pokud si netroufáte na den na černou, zkuste hnědou.

4. Je rychlá

Žádné výmluvy, že je těžké ji namalovat! Stačí si jen podepřít loket o stůl a jedním tahem linku vést – hýbat při kreslení jen zápěstím. Pro začátečnice jsou vhodné linky ve tvaru fixu nebo gelové automatické linky.

5. Je variabilní

Linku můžete mít pokaždé jinou. Krásně vypadají i v různých barvách, ne jenom v černé. Modrá, fialová, zelená i růžová – ty všechny vypadají skvěle. Když k tomu přidáte ještě třpytky, budete královnou večírků!