14. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Neustále sledujete nové trendy v líčení i v módě? A přesto to ve výsledky není nějak ono? Možná něco děláte špatně:

Málo pijete

Hydratace je pro pleť tak důležitá! Pleť je díky vodě hezky hladká, napnutá, čistá a zářivá. A vidíte to i u slavných modelek, které mají vždy v ruce lahev s vodou. Jenže je také důležité to, co pijete. Sladké limonády a džusy pleti příliš nesvědčí, stejně tak, jako postavě. Pokud vám nechutná obyčejná voda, do lahvičky si přidejte snítku čerstvé máty a nakrájené kousky ovoce. Nebo si do vody vymačkejte citrónovou nebo pomerančovo šťávu. Pijte po malých doušcích po celý den. Ne nahodile a najednou hodně.

Chodíte spát neodlíčená

Je to jeden z největších kosmetických prohřešků – a podle toho pak ráno i pleť vypadá – unaveně, zašedle a nezdravě. Možná vám příště otevře oči, když si představíte, co všechno se na pleti přes celý den usadilo – prach, smog, maz, zbytky líčidel. Tohle opravdu na své pleti chcete? Expresně oči i pleť odlíčí micelární voda. Tak ji vždy doma mějte při ruce nebo aspoň odličovací vlhčené ubrousky.

Saháte si na obličej

Na rukou máme skoro nejvíce bakterií z celého těla. Na všechno saháme a pak se dotýkáme obličeje nebo vlasů, kde všechnu tu špínu přenášíme. Divíte se pak, že je vaš pleť podrážděná a nečistá? Tak ukázněte svoje ruce a pleti se dotýkejte pouze při odličování a při péči.

Používáte nevhodné gumičky

Máte neustále potrhané a zničené délky vlasů? Možná za to, kromě nešetrného česání, můžou i nevhodné gumičky a neustálé svazování vlasů do culíku nebo do drdolu. Šetrné k vlasům jsou gumičky potažené textilem, bez kovových sponek nebo originální gumičky připomínající telefonní drát  – Invisi Booble. Mají i tu výhodu, že na na vlasech nedělají nehezký „otlačený“ pruh, který je pak vidět, když vlasy rozpustíte.