7. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, Garnier
Růžový olej je jedním z mocných esenciálních olejů. Je typický svou vůní a také řadou léčivých účinků. Získává se extrakcí okvětních lístků různých druhů růže. Jaké jsou jeho výhody?

1) Pomáhá proti pocitu úzkosti a stresu

Nejenže krásně voní, ale díky svým účinkům nám může pomoci zbavit se stresu a úzkosti, nebo pocity s nimi spojené alespoň zmírnit. Čistý růžový olej je sám o sobě velice silný, podobně jako ostatní esenciální oleje, proto je dobré ho před použitím zředit tzv. základovým olejem (jedná se o olej přírodního původu bez výrazného aroma). Vzniklou směs poté naneste na různé části těla a uvidíte, že vůně růžových květů vám v okamžiku pomůže se zklidněním a relaxací.

2) Působí protizánětlivě

Růžový olej má mimo jiné také protizánětlivý účinek. Použití je podobné jako v prvním případě. Zředěným olejem masírujte místa postižená revmatem nebo jiným zánětem. Stejně tak může růžový olej pomoci při horečkách nebo při hojení různých ran.

3) Posiluje vlasová vlákna

Směs základového a růžového oleje můžete pravidelně nanášet také na vlasy. Nejen že budou krásně vonět, ale růžový olej posílí vlasové kořínky a pomáhá předcházet vypadávání vlasů. Vyzkoušet můžete také produkty vlasové péče, které již růžový olej ve svém složení obsahují.

TIP: Dodejte svým vlasům nový odstín s barvami Color Sensation od Garnier. Tyto dlouhotrvající barvy se speciálním složením, obohaceným o květinové oleje, dodají vlasům zářivý lesk, intenzivní pigmenty zaručí výjimečný barevný výsledek. Závěrečná péče je navíc také obohacena o růžový olej a zanechává vlasy jemné, vyživené a krásně vonící.

4) Přispívá k boji proti vráskám

Nejen vaše hříva, ale také pleť jistě ocení účinky růžového oleje. Ať už se chcete zbavit akné, pupínků, zmírnit viditelnost pigmentových skvrn nebo jizev, růžový olej vám s tím pomůže! Můžete ho aplikovat rovněž na pokožku celého těla, například na strie nebo další nedokonalosti.