18. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Zjistili jsme všechno a zírali!

1. V roce 1943 navrhl americký letecký konstruktér, multimilionář a režisér Howard Hughes zvedací podprsenku pro Jane Russell, která hrála v jeho westernu Psanec. Herečka si však na novinku stěžovala: „Ten jeho výmysl se vůbec nedal nosit. Bylo to bolestivé a kdykoli byla příležitost, převlékala jsem se do vlastního prádla.“ Tento historický kousek je dnes k vidění v hollywoodském muzeu.

2. První push-up podprsenku představil světu Frederick Mellinger v roce 1948 a nazval ji Rising Star. A jak na tento nápad přišel? Uposlechl rady svých kamarádů, aby pro jejich přítelkyně vymyslel kousek, který by byl víc sexy než nabízený sortiment.

3. Patrně nejstarší push-upka však byla vyrobená už v roce 1880. Nedávno ji nalezli pracovníci londýnského London’s Science Museum ve svých depozitářích – je bílá se zvedacím efektem a dekorovaná krajkou a peřím.

4. V šedesátých letech proslavila Brigitte Bardot podprsenku balkonového střihu, který zaručuje pozvednutí prsou a jejich zaoblení díky zpevněným a speciálně střiženým košíčkům. Ty jsou zakončeny v jedné rovině, jsou nižší oproti klasickému střihu a ramínka mají umístěna na bocích.