19. dubna 2017
 | 
Foto: Bioderma
Akné dokáže pěkně znepříjemnit život. Od teď je ale všemu trápení konec!

Akné je zánětlivé onemocnění kůže, na jehož vzniku se různou měrou podílí mnoho vnitřních i vnějších faktorů, které se navzájem ovlivňují.
Vznik akné vždy souvisí s mazovou žlázou, zvýšenou produkcí kožního mazu a s poruchou rohovění, které může způsobit ztížené odlučování zrohovatělých buněk a ucpání vývodu mazové žlázy. Na vzniku akné se podílí také bakteriální osídlení kůže. Společným působením všech faktorů dochází ke vzniku zánětlivé reakce a jejímu dalšímu šíření.

Nejčastěji se akné objevuje v místech s vyšším výskytem mazových žláz, zejména na obličeji (nos, tváře, brada), na hrudníku nebo horní části zad.

 

V boji proti akné dodržujte tyto 4 kroky:

1. Čištění pleti – pro redukci kožního mazu je ideál­ní provádět 2x denně. Večer je důležité očistit pleť od make-upu a nečistot. Použí­vejte pleťová mléka nebo mycí gely společně s vodou. Skvělou volbou je například čisticí pěnivý Sébium Gel moussant, či micelární voda Sébium H2O od Biodermy. Čistěte do té doby, než bude tamónek naprosto čistý. Pravidelný peeling pečlivě odstraní odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry.

2. Tonizace – pleťová voda či tonikum pleť projasní, tonizuje, osvěží a umožní účinné působení pleťového krému.

3. Péče – krém dodá pleti potřebnou hydrataci a reguluje tvorbu kožního mazu. Vhodné jsou lehké hydratační krémy, mléka či zmatňující a zklidňující přípravky.

4. Hydratace – pijte hodně vody, třeba s citrónem. Ta má opravdu velký vliv na zdraví pokožky. Když ji hydratujete zevnitř, nepodléhá tolik zánětům a voda odplavuje toxiny z těla i kůže.

 

Dobrou volbou v boji proti akné je pečující krém Sébium Global od Biodermy, eliminuje nedokonalosti a černé tečky tím, že biologicky působí na příčiny a důsledky těchto nedokonalostí.

Pupínky skvěle zakryje Sébium Global Cover. Nabízí všechno, na co si jen majitelky aknózní pleti pomyslí – intenzivní péči a účinek na všechny typy akné včetně černých teček, zmatňující efekt až po dobu 12 hodin, univerzální odstín vhodný pro každý tón pleti a hlavně vysokou krycí schopnost, takže pak můžete v pohodě vyrazit do společnosti, aniž byste se musela trápit s tím, jak se zanícenou tváří asi vypadáte.

Chtěli byste už na vždy skoncovat s akné? Toužíte po dokonale zdravé a krásné pleti? Podívejte se na další tipy, jak bojovat proti akné!

Pojďte si zasoutěžit o polaroid foťáky a balíčky produktů Sébium více informací naleznete zde.