11. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Vlastně už ani nic jiného nebudete potřebovat!

Nahradí totiž nejen hydratační a oční krém, ale dokonce i odličovač, gel na holení nebo zklidňující krém. Máte rozpraskané rty nebo vysušené vlasy? Kokosový olej jim dodá ztracenou vláhu. A pokud ho smícháte s plážovým pískem nebo hrubým cukrem, může vám posloužit i jako peeling na tělo. Navíc tenhle přírodní zázrak oplývá antibakteriálními účinky, což je důvod, proč už některé značky míchají kokosovou vodu třeba do laků na nehty. Drápky jsou pak totiž báječně zpevněné i chráněné třeba před plísněmi nebo zanícením. 

TIP: Vyzkoušejte pleťovou masku Freshmade Coconut Mask do Skinfood, Sephora.

Kokosová voda

Velkým hitem je i dieta založená na pití kokosové vody. Kokosová voda neobsahuje tuk a jejímu kouzlu podlehly i mnohé hollywoodské celebrity. Tento přírodní nápoj přispívá ke zrychlení metabolismu a spalování tuků.

Kokos
Pokud máte rádi strouhaný kokos nebo kokosové lupínky, tak si je můžete během hubnutí klidně dopřát. Hodí se do müsli, kaší, salátů… Doporučuje se 1 polévková lžíce za den. I v této formě má kokos příznivé účinky na metabolismus a spalování tuků, také přispívá k rychlejšímu pocitu nasycení.