13. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Tyhle pomocníky vaše pleť nezbytně potřebuje!

Víte, že vaše pleť bude zářivější, když budete dbát na přísun vitaminu C? Že vitamin A zabraňuje stárnutí kůže a poradí si se suchými a křehkými vlasy? Nejenže se díky konzumaci některých vitaminů můžete lépe cítit, ale můžete i lépe vypadat.

Vitamin A
Zabraňuje stárnutí kůže, podporuje růst pevných kostí, vlasů, zubů, kůže i dásní. Poradí si s kožními problémy a suchými křehkými vlasy. Vitamin A se vyskytuje ve dvou podobách: jako retinol a betakaroten. Retinol je obsažený v živočišných  produktech, jako jsou játra, vejce, máslo a rybí tuk. Betakaroten se nachází v barevném ovoci a zelenině.

Vitamin B2
Podporuje zdravou kůži a vlasy. Zdrojem vitaminu B2 neboli riboflavinu je mléko, játra, kvasnice, ledvinky, sýr a zelená listová zelenina.

Vitamin C
Vaši pleť udrží zářivou. Má antioxidační vlastnosti, zvyšuje odolnost organismu, zabraňuje rakovině a infekcím. Najdete ho v černém rybízu, brokolici, citrusových plodech, čerstvém ovoci a zelenině.

Vitamin E
Pomáhá udržet pleť bez vrásek a vlasy lesklé. Napomáhá hojení a zvlhčuje kůži, léčí kožní problémy, chrání srdce. Nachází se v obilných klíčkách, sóje, brokolici, zelených listových zeleninách a vejcích.

Draslík
Snižuje vysoký krevní tlak, udržuje pravidelný tep.