6. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Známe způsob, jak je dokonale zamaskovat!

1. Sáhněte po správném odstínu

Vždy vybírejte maskování, které je o dva odstíny světlejší než váš make-up. Proč? Bledší barva sjednotí tón pleti a potlačí zarudnutí. Krytí ale nezapomeňte rozmáznout až k vnitřním koutkům očí.

2. Pozor na geny

Máte podezření, že jste tmavé fleky pod očima podědila? Stačí se porozhlédnout po ostatních členech rodiny, a jestli zjistíte, že tyhle potíže netrápí jen vás, nečekejte, že se jich definitivně zbavíte. Existují ale přípravky, které umí rozproudit krev a temnotu pod vašimi zraky lehce rozjasnit. Třeba oční krémy s obsahem kofeinu nebo mazání s kovovým masážním aplikátorem, kterým kůži zároveň zchladíte a promasírujete. Do své výbavy pak ještě přidejte přípravek s  pigmenty, ty odrážejí světlo a díky optickému klamu tmavé půlměsíce vyzmizíkují.

3. Zaměřte se na techniku

Vždycky jste si myslela, že korektor stačí nějak rozetřít a je hotovo? Omyl! Aby výsledek působil lehce a co nejpřirozeněji, musíte do kůže nejdřív vpracovat tenkou vrstvu tekutého korektoru (pomocí štětečku) a pak ještě pomocí houbičky na make-up nanést druhou vrstvu krytí, maskování bude efektivnější.

4. Změňte styl líčení

Pokud zraky zdobíte temnými očními stíny, kruhy pod očima můžete ještě zvýraznit. Proto si pamatujte tohle: Těžké stíny vyváží korektor s oranžovým základem. Že takový zrovna nemáte po ruce? Stačí, když svoje běžné krytí smícháte s rtěnkou pomerančového nádechu. Heureka!