5. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Chcete začít s během a nevíte jak?

1. Stanovte si rozumné cíle. V prvé řadě je nejdůležitější vhodné předsevzetí. Pokud jste doposud neběhali vůbec, nemá smysl klást si na začátek vysoké nároky. Musíte zvolit rozumnou vzdálenost a četnost tréninku. Za prvé byste si mohli ublížit a za druhé ztratit veškerou motivaci. Začínejte pozvolna a běžte tak dlouho, dokud se budete cítit příjemně. Nesnažte se za každou cenu uběhnout předem stanovenou vzdálenost. Vnímejte reakci vašeho těla.

2. Plánujte. Vyhraďte si dva až tři dny v týdnu. Na tyto dny zařaďte běh se stejnou důležitostí jako je snídaně a čištění zubů. O své nové aktivitě řekněte partnerovi, kolegům a všem v okolí. Budete tak pod větším tlakem své odhodlání dodržet.

3. Určete si konkrétní cíl a běžte za ním. Může to být čas, po který poběžíte vkuse, kilometry, které chcete uběhnout, nebo účast na některém závodě.

4. Sledujte své pokroky. Monitorujte si naběhané kilometry. Vaše úspěchy vás budou motivovat dál.

5. Na cestě za  plněním cílů se nezapomeňte odměnit. Kupte si něco hezkého, nové běžecké boty nebo běžecký komplet, uděláte si radost a zároveň budete mít další inspiraci. Budete se těšit, až v nových věcech zase vyběhnete.