28. března 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Promlsejte se ke kráse vnitřní i té vnější!

Jasně, investujete nemalé peníze do zkrášlovadel. Pokud ale chcete vypadat k nakousnutí, musíte tělo rozmazlovat i zevnitř – dobrou výživou. Zjistěte, jaká jídla překvapivě fungují na vlasy, oči a nehty.

Pro čistou pleť
Jestliže bojujete s pupínky, zkuste přijít na chuť ústřicím, krabímu masu, dýňovým semínkům a luštěninám. Obsahují zinek, který udržuje pokožku zdravou a čistou. Zmírňuje také záněty, takže se akné rychle zahojí. Když se jím budete ládovat pravidelně, zvýšíte si imunitu a krátery na pleti se vám zavřou.

Pro zdravé oči
Jestliže máte zarudlé, unavené oči, zkuste špenát. Ten je skvělým zdrojem vitaminu C, který ničí infekce. Navíc pomáhá tělu tvořit vitamin A, který chrání oči a dokonce zlepšuje vidění ve tmě.

Pro hebké tělo
Máte-li suchou pokožku, dvakrát týdně si smlsněte na avokádu. Lahodný plod je plný vitaminu E a zdravých nenasycených tuků, které udržují pleť ve formě. Avokádo stačí nakrájet na kostičky a pokapat olivovým olejem.

Pro pevné nehty
Máte nehty ohebné jako papír? Třepí se vám a lámou, případně se na nich dělají ošklivé rýhy? Pomozte jim stravou bohatou na beta-karoten. Když si pravidelně pochutnáte na mrkvi, dýních a melounech, budete mít drápy pevné jako kočka.

Pro lesklou kštici
Mastí se vám hříva? Začněte svačit bílý jogurt. Je bohatý na vitamin B, hlavně B2 (riboflavin), který reguluje tvorbu kožního mazu. Jogurt si dochuťte medem, který obsahuje také spoustu „béčka“.

Pro hedvábnou hřívu
Když vaše vlasy na omak připomínají spíš hrubé koňské žíně než hedvábí, začněte snídat ovesné vločky. Je v nich křemík, který udržuje kštici hebkou a pružnou. Navíc vás uchrání před pohromou v podobě předčasného šedivění. Pokud vám nechutná müsli, přimíchávejte si ovesné vločky do ovocných salátů nebo jogurtu.