28. března 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Nemáte ráda výrazné barvy na svých rtech a raději zvýrazníte oči? Máme tipy, jaký nude odstín vybrat ke své pleti.

Nenápadné odstíny nude patří ke klasice a se svou rtěnkou budete trendy na jaře i v létě. Navíc ji můžete nosit naprosto všude. Oblékněte do ní své rty do práce, na party i do divadla. Teď už zbývá najít svůj odstín, který k vám padne a stane se nepostradatelným společníkem. Ve hře je typ vaší pleti, její barevné podtóny a samozřejmě to, po jakém odstínu toužíte. Do růžova, broskve, nebo béžové? Poradíme vám, jak si správně vybrat.

Světlá pleť
Vyzkoušejte rtěnku, která se trochu třpytí a je zabarvená do champagne, světlé růžové nebo béžové. Proteplí odstín vašich rtů a vy nebudete vypadat, jako byste stála věčnost na mrazu.

Středně tmavá pleť
Můžete si vybrat ze dvou variant. Zkuste opravdovou béžovou, nebo se pusťte do růžových tónů. Slušet vám bude obojí. Poté už jen stačí vybrat rtěnku v matu či lesku. To už je jen na vás.

Tmavá pleť
Kupte si rtěnku co nejpodobnější vašemu odstínu pleti. Volte nude odstíny do hněda a vyhýbejte se růžovým tónům. Kontrasty nejsou pro vás. Lesklou nebo matnou rtěnku už si vyberte podle toho, co vám vyhovuje nejvíce.