15. března 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Láskou k sobě začínáte láskou k druhým.

Sport, který vás dostane
Pokud se vám po náročném dni v práci dělá zle z pomyšlení, že ještě večer musíte do posilovny, zbytečně se nepřemáhejte, jinak si sport jen zprotivíte a tělu navíc takové cvičení stejně moc nedá. Jestliže vám navíc myšlenky odbíhají jinam, svaly se nezapojí naplno. Každé ženě vyhovuje jiný druh pohybu a také platí, že na různé postavy zabírá  ]odlišný dril! Raději zkuste najít cvičení, na které se těšíte. Možná právě vás víc než dřina s přístroji osloví míčové hry nebo třeba dlouhé jarní túry, protože díky nim potkáte lidi, na které se budete těšit.

Trik pro mocnější zhnědnutí
Těšíte se na první jarní slunění? Snědý tón vám na pokožce vydrží déle, když použijete krém s vyšším ochranným faktorem. Pokožka se totiž nespálí jen na povrchu, ale zhnědnutí vznikne ve spodnější vrstvě epidermis, kde se drží až několik týdnů. Další bonusy ochranného mazání: pleť bude i po létě vypadat mladě, UV záření totiž nedostane šanci zadělat vám na vrásky. Zároveň se účinně chráníte před melanomem, druhým nejrozšířenějším typem rakoviny mezi mladými ženami.

Energie ze zpěvu
● Hudba v mozku aktivuje centra potěšení a podobně jako jídlo nebo sex navozuje příjemné pocity zklidnění.
● Podle výzkumu vědců z univerzity v Melbournu se lidé, kteří po závažné operaci poslouchali své oblíbené hity, cítili mnohem lépe než ostatní pacienti a dokonce měli nižší tepovou frekvenci, i když se zrovna ocitli v silně zátěžové situaci.
● Nebojte se proto hned zrána vyzkoušet akustiku vlastní koupelny. Když si zanotujete oblíbenou pecku, vyrazíte do světa čilejší a veselejší!