3. března 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Je to hotový zázrak, pro vaše zdraví i krásu.

Čerstvou kokosovou vodu, kdy vám prodejce mačetou odsekne kus a zapíchne brčko, si vychutnáte asi jen na dovolené, to ale neznamená, že si její blahodárné účinky nemůžete dopřát i u nás. Rozhodně však vybírejte čistou kokosovou vodu, bez přidaných cukrů, jestli si vyberete s dužinou nebo bez, už je jen na vás.

A proč kokosovou vodu tolik milujeme?

1) Skvělý pomocník při hubnutí. Takže jestli, stejně jako my, potřebujete shodit pár kil, sáhněte právě po ní. Pro začátek jí ráno vyměňte za džus.

2) Voda z kokosů je 100% přírodní, bez chemikálií, obsahuje cytokiny a kyselinu laurovou – ty tělo využívá při buněčném růstů. Dokonce pomáhá minimalizovat známky stárnutí, vyvažuje hladinu pH a hydratuje celé tělo.

3) Antioxidanty pomáhají v boji proti volným radikálům. Zbavíte se tak díky ní toxických látek, které vaše tělo trápí už delší doby. Těšit se tak můžete na lepší pleť, krásnější vlasy a pocit nekonečné energie.

4) Je bohatá na hořčík a draslík, je tak výborná pro lidi, kteří mají nízký krevní tlak. Pravidelná konzumace zlepšuje cholesterol.

5) Zrychluje metabolismus, tělo se tak mnohem rychleji zbaví přebytečných cukrů a samozřejmě i tuků.