2. března 2017
 | 
Foto: benefit
Protože tohle obočí vám bude slušet!

Nejnovější trendy v úpravě obočí se řídí heslem "nechat růst a trhat jen to, co opravdu překáží." Nechte tedy svým obloukům tvar a hustotu, které jim nadělila příroda, a pinzetou se vypořádejte jen s neukázněnci, kteří zaběhnou směrem k víčku nebo ke spánkům mimo souvislý pás ostatních chloupků. Zákaz trhání dodržte na horní lince obočí a u kořene nosu, kde se rozčepýřený prales chloupků naopak nosí. 

Tip: Chloupkové zbloudilce patřící do pinzety nejlépe odhalíte, když kartáčkem vyčešete obočí směrem nahoru.

Do vytrhávání se pusťte po večerním koupání, kdy je kůže napařená, takže z ní jdou chloupky snadněji vytáhnout. Máte-li strach z bolesti, znecitlivěte oblast kolem obočí kostkou ledu. Kůži kolem chloupku nejdřív jemně napněte a lehkým trhnutím ho delší pinzetou odstraňte ve směru jeho růstu. Celou oblast poté přetřete vatovým tamponem napuštěným pleťovou vodou s protizánětlivým účinkem. Cosmo tip: Pokud jste to s trháním kdysi přehnala a netrpělivě čekáte, až se vám nadoční porost znovu zahustí, pomožte mu speciálním vyživujícím přípravkem podporujícím růst chloupků, třeba Eyebrow Lipocils, Talika.

Obočí upravujte vždy až po nanesení make-upu a nalíčení očí, jeho vytvarováním dotvoříte celkový výraz tváře. Pomůže vám kartáček nebo hřebínek. Oblouky jím nejdříve vyčešte nahoru a poté vytvarujte tak, aby se
u kořene nosu mírně čepýřily a směrem ke spánkům postupně zužovaly. Výsledný tvar zafixujte bezbarvou řasenkou.

Aby obočí působilo přirozeně, vylaďte jeho barvu s odstínem kštice. U kořene nosu ho podobně jako Amanda Peetová zvýrazněte o něco víc. Malovat můžete i speciálními stíny na obočí.

Něco na tom obočí je

Kromě toho, že obočí dotváří výraz vaší tváře a šmrncovně rámuje oční klenoty, má i jednu praktickou funkci – zachycuje pot! Pokud byste se svého nadočnicového ochlupení úplně zbavila, louže potu stékající po čele při aerobiku by daly vašim zrakům zabrat.

Úprava obočí podléhá trendům stejně jako účesy. Zatímco na počátku století byla pinzeta tabu, krásky dvacátých let se chlubily prořídlými, silně vymalovanými oblouky. V šedesátých letech se trhalo ve velkém a za sexy obočí se považovala tenká čárka nad okem. Osmdesátá léta přála hustým obloukům, které se ale nepřirozeně barvily načerno.

Dnešní muži se shodují, že ženy s hustým obočím považují za vášnivé lovkyně. Vytrhané a dokreslené oblouky na ně naopak působí jako spodní prádlo po babičce. I bujné obočí ale musí být upravené a jen přirozeně vymalované.

Velký výběr přípravků na úpravu obočí nabízí třeba značka Benefit, kterou seženete v Sephoře.

A před úpravou vyzkoušejte takzvaný Obo-překladač! ZDE