25. února 2017
 | 
Foto: Michaela Štoudková a Nicole Ehrenbergerová
Vyrazili jsme s blogerkami Míšou Štoudkovou a Nicole Ehrenbergerovou na londýnský týden módy! A jak si ho holky užily?

London Fashion Week je jednou z největších módních akcí na světe. Značka vlasové kosmetiky Toni&Guy, která razí moto „buď IN od hlavy až k patě“, vzala letos na akci partu českých blogerek a redaktorek. Přečtěte si, jak se prodloužený víkend v Londýně plný módy, přehlídek a trendů vydařil dle blogerky Míši Štoudkové z Bloges robes a youtuberky Nicole Ehrenbergerové z A cup of style.

Den 1. 

Po příletu do Londýna nás jako první čekaly samozřejmě přípravy – učesat, nalíčit a vybrat outfit. „Původně jsem myslela, že to bude hračka. Chtěla jsem mít vše vymyšlené dopředu a nebrat žádné zbytečnosti. Ale znáte to, divili byste se, co všechno nacpu do jednoho příručního zavazadla,“ říká Míša Štoudková z Bloger Robes, která s sebou na akci měla také tři modely od českého návrháře Jířího Kalfaře.

Přehlídka Ports 1961

První přehlídka, která nás ten den čekala, byla přehlídka značky Ports 1961, která byla založena v roce 1961 kanadským podnikatelem Lukem Tanabe. Původně pouze dováželi hedvábí z Japonska, ale postupem doby přešli i na vlastní módu. V současné době navrhuje jejich dámskou módu Natasa Cagalj. Tato talentovaná návrhářka má zkušenosti také se značkou Stella McCartney. Jejich pánskou módu navrhuje Milan Vukmirovic, který v minulosti spolupracoval se značkami Gucci a Jill Sander. Na této přehlídce jsme navíc potkaly Natálku z Natinstablog. „Natálku znám jen ze sociálních sítí a poprvé jsem ji viděla osobně. Je super barevná,“ komentuje setkání Míša.

Přehlídka Happy Andrada

Večer jsme vyrazily na přehlídku Happy Andrada, která je známá svým jedinečným smyslem pro detail a mistrovským používáním látky. Snaží se kombinovat módnost s nositelností.  

Přehlídka Han wen

Poslední přehlídkou dne byla kolekce mladého čínského návrháře Han Wen, který posledních šest let žije ve Spojených státech. Jeho styl kombinuje zkušenosti z obou tolik rozdílných kultur. Jeho móda je inovativní, neboť neustále objevuje nové techniky a materiály. „Za mě vrchol dne. Ta móda byla hrozně zábavná. Choreografie i hudba mě vážně bavila. Show byla dotažená do posledního detailu,“ říká jedna z blogesek.