1. března 2017
 | 
Foto: archiv
Máte oblíbenou obuv, kterou byste nosili nejraději každý den, ale překáží vám její nepříjemný zápach?

Podobnou situaci zná snad každý z nás. Nemusíte ale zoufat. Existuje řešení, které umožní Vaše nejoblíbenější boty opět nazout.

Oblíbená, a tedy pravidelně používaná obuv však není jediným případem, kdy nás otravný zápach může doprovázet po celou dobu nošení. Rádi v zimě lyžujete? Chodíte hrát po večerech s přáteli bowling? Je tenis či fotbal vaší vášní? Nemůžete přijít do práce jinak než ve společenské obuvi? 

Jedná se jen o krátký výčet situací, které obvykle vyžadují použití určitého typu obuvi. A co si budeme povídat, zdaleka ne každý má v botníku nepřeberný výběr. Dlouhá doba nošení, vysoké teploty a zvýšený fyzický výkon vykonají svou práci. V obuvi se začnou ve vlhkém prostředí množit bakterie a viry, které za krátkou dobu způsobí nepříjemný zápach. Pokud se ale nechceme obuvi zbavit, přichází na řadu jediná možná varianta – dezinfekce vhodným přípravkem.

Na trhu je k mání přípravků několik, nejrozšířenější formou jsou spreje do obuvi. Už jen z důvodu jednoduchého a rychlého použití kdykoli během dne. Na rozdíl od dezinfekce do obuvi značky Sanytol se v těchto případech jedná o deodoranty, které zápach pouze překrývají, ale neodstraňují jeho příčinu, tedy bakterie.

Dezinfekce do obuvi (MOC – 149,90 Kč) od Sanytolu je jedním z nejúčinnějších a nejšetrnějších přípravků, které jsou k sehnání v běžné maloobchodní síti. Jeho složení pohlcuje pachy a dezinfikuje obuv do hloubky. Po použití zanechává příjemný pocit svěžesti. Jelikož odstraňuje bakterie, plísně i viry, neeliminuje pouze zápach, ale i onemocnění kůže nohou. Sanytol nabízí kompletní dezinfekci obuvi, je účinný i na patogeny způsobující plísně, bradavice a mykózy. Dezinfekce do obuvi je velmi šetrná, takže se nemusíte bát poničené látky nebo deformace tvaru bot. A to ani při častém použití.

V ideálním případě je vhodné používat sprej i preventivně, než samotný zápach vznikne. Docílíte tím maximální hygieny a životnost obuvi značně prodloužíte.