16. února 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Že si je se svými kadeřemi nemůžete dovolit? Omyl! Víme, jak si vlasy svůdně protočíte!

Nepoddajná hříva

Vašim nezkrotným těžkým pramenům budou víc slušet vzdušné kučery než přísné lokny, které by mohly působit příliš sklesle a nepřirozeně. Objemné vlny snadno vytvoříte díky správnému načesání. Ještě vlhké kadeře oblažte ochranným krémem, který po kulmování zabrání jejich krepatění. Zkuste třeba přípravek Nectar Thermique, Kérastase. Jeho výživné složky se aktivují právě působením tepla a promění i hodně nepoddajnou hřívu v hladivé hedvábí. Kštici vyfoukejte jen tak nadivoko pomocí prstů a pak ji po širších pramenech obtáčejte kolem kulmy. Vynechte ale jejich konečky. Budou se tak vytáčet do různých stran a podpoří objem účesu. Na závěr se předkloňte a hřívu jemně česejte, než se lokny rozpojí a dají vzniknout nadýchaným vlnám.

Poslušné kadeře

V případě, že jsou vaše vlasy zdravé, odolné a nakloněné všemožným úpravám, vsaďte na módní uhlazené lokýnky `a la sedmdesátá léta, vytočené směrem z obličeje. Kromě toho, že působí třeskutě romanticky, také skvostně zvýrazní rysy vaší tváře – obzvlášť pokud je vypustíte z boční pěšinky. Po umytí hřívu vysušte přes široký kulatý kartáč a celou zlehka přestříkejte uhlazujícím sprejem, který zabrání jejímu krepatění. Skvělý je třeba třpytivý uhlazující olej Mineral Elixir z řady Real Control, Redken. Až začnete čarovat s kulmou, třímejte ji ve vertikální poloze (držadlem od obličeje) a ve směru hodinových ručiček kolem ní obtáčejte tenčí prameny asi do úrovně čelistí. Svěráky kulmy vždy po chvíli povolte a z pramenů ji lehce vysuňte ven. Až podobně oblažíte všechny kadeře, lokny už jen jemně rozdělte prsty.

Jemné vlasy

Pokud vám příroda nenadělila zrovna košatou korunu a navíc poletuje do všech stran, rozvlňte především spodní část kštice, na které lokny lépe drží a navíc při každém pohybu hlavou odhalí svůj objem. Vaše prameny se snadno kroutí, takže nebudete potřebovat ani žehličku. Po umytí vetřete ke kořínkům trochu tužicí pěny na podporu objemu a do úrovně uší vlasy vyfoukejte přes kulatý kartáč. Spodní prameny pak ještě za vlhka zatočte do jednoho nebo dvou drdůlků a vyfoukejte fénem, než se úplně prosuší. Po jejich rozmotání vám bude hlavu krášlit něžné vlnění. Na závěr můžete kadeře trochu natřást prsty a přestříkat tužicím sprejem, který vlasy nezatíží. Lehký jako pírko je třeba sprej sea salt TONI&GUY Casual.