23. ledna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Chystáte se o víkendu na ples a chcete vypadat dokonale? Začněte už dnes!

Pondělí

Zbavte se intimního porostu

● Dnešní úkol: Chloupky v tříslech vytrhejte už začátkem týdne. Zarudlá pokožka se uklidní a případné pupínky se včas zahojí.

● Sexy triky: Abyste při depilování nemusela zatínat zuby zbytečně velkou bolestí, nejprve zkraťte dlouhé chloupky na velikost zrnka rýže. Pak zapudrujte místa, kde budete řádit, aby vosk lépe přilnul k pokožce. Depilační pásky chvilku podržte v dlaních, aby se vosk rozehřál, a pak je přiložte na napnutou kůži ve směru růstu chloupků, uhlaďte a co nejrychleji v protisměru strhněte. Pokud nějací zbloudilci z pokožky trčí dál, doholte je žiletkou nebo vytrhněte pinzetou. Tip: Netrapte se depilací celého porostu v intimních oblastech – stačí, když vytrháte chmýří, které vylézá ze spodního prádla.

Úterý

Vyhlaďte pokožku

● Dnešní úkol: Zbavte pleť starých šupin a napumpujte ji výživnou potravou, aby se do víkendu nádherně vyhladila.

● Sexy triky: Peeling pomáhá pleť projasnit a zbavit ji všech neřádů. Vsaďte na dva kroky. Nejprve asi minutu vtírejte do vlhké pokožky peeling s hrubými zrnky. Odstraníte tak z povrchu pleti mrtvé buňky, kvůli kterým vypadá pokožka mdle a nepropustí do hloubky výživu. Krém opláchněte a kůži poté dočistěte pomocí peelingu s kyselinou glykolovou nebo salicylovou, které kůži hloubkově vycídí. Přibližně minutu peeling roztírejte po tvářích, pak ho nechte působit jako masku a zhruba po další minutě nátěr smyjte. Tváře ještě zlehka proklepejte prsty, dokud neuschnou. Na noc pokožku promastěte výživným krémem, pleť zůstane svěží a šťavnatá k nakousnutí.