11. ledna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Díky správné stravě budou vaše vlasy silné, lesklé a hladké!

Ryby, zejména losos je fantastickým zdrojem bílkovin a minerálních látek.  Losos je obzvláště výživná ryba s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin a vitaminu D. Tyto dvě živiny pomůžou s vypadáváním vlasů a udrží vaši pokožku zdravou a hydratovanou. Kromě toho jsou ryby velkým zdrojem železa. Jeho nedostatek pak může zapříčinit vypadávání vlasů. Snažte se je zahrnout do týdenního jídelníčku.

Libové maso, obzvláště to kuřecí, je zdrojem proteinů, které tvoří z velké části vlasovou strukturu. Proto si ho dopřávejte alespoň dvakrát týdně.

Fazole jsou bohaté na bílkoviny, železo, ale i biotin. Ten pomáhá proti lámání vlasů. Dýňová semena, tofu a ústřice jsou také výborným zdrojem železa.

Listová zelenina jako je například kapusta, je bohatá na železo, vitamin A a C, které pomáhají se starostí o zdravou pokožku hlavy. Obsažené oleje se vstřebávají do vlasových folikulů a působí tak jako přírodní kondicionér.

Vejce je výborným zdrojem bílkovin, biotinu, a vitaminu B12. Jeho nedostatek je také spojen s vypadáváním vlasů, proto si dopřávejte vejce na snídani.

Para ořechy jsou bohaté na selen a minerály, které se postarají o hladké a krásně lesklé kadeře.