5. ledna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Jak dodat svým tvářím záře i bez kosmetického ošetření?

Obličej důkladně zbavte make-upu a nečistot pomocí pleťového mléka a vody. Na závěr tvář omyjte vlažnou vodou a jemně vysušte ručníkem.

Domácí kosmetika – krok za krokem

1. V teplé vodě smočte malý bavlněný ručník a na minutu ho rozprostřete po obličeji. Tvář takto prohřejte celkem třikrát. Teplo uvolní póry a kůži příjemně zrelaxuje.

2. Z obličeje sloupněte peelingem vrstvy odumřelých buněk. Na tváře berte jen olupovadla s drobnými zrníčky.

3. Po omytí zbytků peelingu líce osušte a uložte je pod vrstvu pleťové masky, teď v zimě nejlépe s obsahem rozjasňujícího céčka a vitaminu E, který potírá suchost. Masku rozetřete i na jemnou kůži krku!

4. Pomazání opláchněte a do ještě vlhké tváře vmasírujte hydratační krém. Ten v kůži pomůže uzamknout získanou výživu a vláhu a líce vám rozzáří, obzvlášť když ho půl hodiny před použitím uložíte do lednice.

5. Do zápěstí a kůže za ušima vklepejte relaxační olej. Zkuste třeba zklidňující levandulový. Do pohody tak uvedete i svou mysl, jejíž rozháraný stav se často přenáší i na vaši pleť!

Výživná bomba za pár peněz

Do dvou lžic medu potopte tři kávové lžičky ovesných vloček a směs naneste na obličej. Med nadopuje pokožku minerály, vločky zase vitaminem E. Navíc mají i čisticí účinky, takže nezklamou ani mastnou pleť.