18. prosince 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Rozmazané šmouhy kolem očí, mastná pleť, povadlý dech - no, to se uprostřed rande může stát, jsme přece lidé!

Pokud jste daleko od své koupelny, zkuste naše rychlé záchranáře, kteří vás ze šlamastyky snadno vyprostí. On se pak na vás nebude moci vynadívat po celý dlouhý večer!

Zmatněte mastnou pleť

Ať se svůdně vlníte na tanečním parketě, nebo koketujete v zaplňeném baru, jistě za to zaplatíte potem orosenou tváří. Pudřenka vás zachrání pouze při drobných nedostatcích na kráse, ale pokud přepudrujete upocené líce, vysrážejí se vám na nich nepěkné skvrny. Takže si raději odskočte na toaletu pro papír, který dokáže orosení z obličeje vysát. Stejným způsobem vám poslouží papírový kapesník či speciální savé papírky na mastnou pleť.

Zbavte rty stop po víně

Barevné pigmenty v červeném víně se vám během večera mohou usadit na zubech, ale téměř okamžitě jsou vidět na rtech. Pokud barva na ústech zaschne, víceméně vám nahradí líčení rtů a nezbavíte se jí bohužel ani vodou. Využijte sáčku s cukrem, jenž vám zbyl od kávy, a proměňte ho na toaletě v peeling na ústa. Vysypejte sladidlo do dlaně, přidejte pár kapek vody a rozmělněte. Měla by vám vzniknout písková konzistence. Pak pusu přebruste, abyste odstranila usazené pigmenty. Anebo rovnou sáhněte po peelingu na rty, třeba po sladkém Bubblegum, Lush, 220 Kč.

Zklidněte začervenalou pleť

Nervozita na první schůzce může rozpumpovat krev a nahnat ji do cév v tenké pokožce na krku či hrudi. Skvrnitý dekolt by ale mohl zhatit veškeré vaše snažení o dokonalost. Máme pro vás jednoduché řešení: kupte si lahev chladné vody (či si odskočte na toaletu a tam smočte kapesník ve studené vodě). Ledové osvěžení přiložte na zapálené místo, začervenání okamžitě zmizí.

Zbavte se opuchlých rtů

Po slastně nekonečných polibcích vám rty nejspíš otekly a ústa se vysušila. Abyste utišila nepříjemné následky příjemných okamžiků, namočte žínku do studené vody a zhruba na pět minut ji přiložte ke rtům. Zchladíte tak zapálení a voda vrátí ústům životodárnou vláhu. Poté přemázněte rty mastnou vazelínou (zkuste třeba Kosmín regenerační na rty, Aromatica, 63 Kč), která uzamkne tekutinu v pokožce.

Zmírněte alkoholový dech

Jistě znáte stinné stánky přílišného popíjení. Stačí ale jen jedno pivo, sklenka vína či jiný alkoholový nápoj – a vysušená ústa jsou tu a s nimi ideální prostředí pro ne zrovna voňavé bakterie. Abyste pachuť v puse zneutralizovala, objednejte si sklenici vody a popíjejte ji souběžně se svým koktejlem. Rozhodně se také hodí mít v kabelce cestovní kartáček na zuby s pastou, které oceníte i v případě neplánovaného přespání u milence či kamarádky.