28. prosince 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Málokterá z nás si libuje v mrazivém počasí a ani naše vlasy nemají zimní období v oblibě. Nenechte je trápit!

Zplihlé vlasy

Problém: Každé ráno stojíte před zrcadlem, foukáte, žehlíte, tvarujete a fixujete. Jenomže stačí pár minut venku a všechno je pryč. Chlad, vítr a vlhko způsobují, že kudrnaté vlasy krepatí a ty rovné ještě více zplihnou.

Dobrá rada: V mrazivém počasí dostávají naše vlasy zabrat. Hodně jim ulehčíte, když omezíte používání žehliček na vlasy a vyvarujete se přílišného foukání. Vlasy to zbytečně zatěžuje, vysušuje a oslabuje. V zimním období jim prokážete největší službu tím, že dlouhé vlasy svážete do volnějšího copu a krátké skryjete pod čepici.

Polámané vlasy

Problém: Nejenom vlivem mrazu, ale i častými přechody z tepla do zimy se vlasy stávají lámavými a unavenými. Kromě toho vlasové vlákno narušuje i barvení či neopatrné zacházení s nimi. Nekonečné pročesávání, pevné culíky a příliš mnoho sponek způsobují mechanické poškození vlasu a tím pak dojde k jeho lámání.

Dobrá rada: Procedura, kterou si můžete odepřít v zimním období, je barvení vlasů. I ta nejšetrnější barva může způsobit narušení vlasu a oslabení vlasového folikulu. Pokud si neumíte představit život s odrostlými kořínky, zajděte ke kadeřníkovi, který zvolí šetrnější metodu barvení, než je ta domácí.

Vlasy bez života

Problém: Zdravé vlasy jdou ruku v ruce s vaší celkovou kondicí. Pokud jste unavená, vystresovaná a nevyspalá, projeví se to nejen na vaší náladě, ale i na kvalitě vlasů. Jsou pak matné, bez života a bez energie.

Dobrá rada: Myslete v zimním období i na dostatek spánku, pohybu a zdravou, vyváženou stravu. Doplňte si vitaminy! V každé lékárně seženete doplňky stravy, které mohou být cíleny i na kvalitu vlasů. Jejich užívání může vaší kštici jedině prospět!

Roztřepené konečky

Problém: Známe to všechny. Nevzhledné konečky jsou celoročním problémem, ale v zimě problém narůstá, vlasy slábnou a volají o pomoc. Zaručeným receptem na narušené konečky jsou nůžky. Pokud ale nechcete zastřihávat, vyzkoušejte regeneraci.

Dobrá rada: Dopřejte vlasům speciální ozdravnou kúru. Máte na výběr mezi profesionální péčí v kadeřnických salonech nebo tou domácí. V salonech vás budou hýčkat masáží hlavy, speciálními maskami a dalšími vychytávkami. Pokud ale máte doma klasický olivový olej, prokážete vlasům také příjemnou službu. Postačí ho vetřít do suchých vlasů (nezapomeňte právě na konečky), zabalit do ručníku a nechat pár minut působit. Pak vlasy dobře omyjte a nechte uschnout.