3. prosince 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Krásná může být každá! A my vám poradíme jak!

Existuje několik záhad, které vás možná dělí od krásné pleti a dermatolog se vám o nich nezmínil. Odkryli jsme pro vás skrytá tajemství!

Tajemství č. 1: kůže se nudí

Odhalení: Oblažujete tváře několik let stále stejným hydratačním nebo protivráskovým krémem? Pozor, i když vám kůži příjemně hladí, už dávno jí nemusí poskytovat, co skutečně potřebuje! „Každý krém obsahuje určité účinné látky, na které si ale může pleť po čase zvyknout. Kůži podobně jako tělu příliš nesvědčí jednostranná výživa. Jednou za rok nebo za dva byste proto měla krém vyměnit za nový, s obsahem jiných látek. Výjimku tvoří pouze alergici, kteří by s kosmetikou neměli příliš experimentovat,“ upozorňuje doktorka Hana Smutková, primářka dermatologie z pražské kliniky Asklepion.

Tip: Jestliže jste už strávila více než dva roky s jedním krémem, vyhlédněte si jiný, který dodává pleti odlišné látky než váš osvědčený oblíbenec.

Tajemství č. 2: čistota může škodit

Odhalení: I když kolem sebe neustále slyšíte, že jedině čistá pleť může být zdravá, příliš častým drhnutím ji zbavujete tukového filmu, který funguje jako ochrana před útoky škodlivin zvenčí a před podrážděním. Nejohroženější je suchá pleť, která má už tak vlastní ochrannou vrstvu přirozeně narušenou. Večer ji proto čistěte jen mlékem nebo pleťovou vodou a úplně se vyhněte čisticím pěnám, které příliš odmašťují. Ráno potom stačí tváře opláchnout vodou. Mastnou pleť pak neleštěte častěji než dvakrát denně. Pokud ji totiž příliš vysušíte, mazové žlázy začnou pracovat na plný pohon.